najlepszy program dla dietetyków

  Czy Coca Cola Light jest rzeczywiście dietetyczna?

  Reklamy telewizyjne oszalały na punkcie nowego produktu koncernu Coca – Cola. Chodzi o wersję coli Light, która tak strasznie jest promowana nie tylko w telewizji, ale również w radiu, prasie. Często mówi się o tej Coli, że jest to cola dietetyczna, ale tak naprawdę z dietą to ona ma mało wspólnego. O co chodzi w samym słowie Light – z języka angielskiego słowo to oznacza lekki. To słowo często dodaje się do tych produktów, które przeznaczone są dla osób dbających o swoją linię.

  Niemniej jednak, Coca Cola Light na pewno nam w tym nie pomoże i warto już na początku zdawać sobie z tego sprawę. Dlaczego nie warto pić coli w trakcie diety? Cola Light podobno nie posiada cukru. Zazwyczaj to jest prawdą. Kiedy sprawdza się etykietę coli Light czy Coli Zero to cukru jest zdecydowanie mniej albo wcale. Dlaczego jednak kiedy pijemy tego typu napój, czujemy, że i tak jest on niesamowicie słodki? Odpowiedź jest banalnie prosta!

  Pomimo tego, że Coca Cola Light nie zawiera zwykłego cukru, jaki my sami znamy z kuchni, a więc sacharozę (połączenie glukozy oraz fruktozy), to zawiera całe mnóstwo słodzików. Czy to nie jest oszukiwanie naiwnych ludzi? W świetle prawa jest to jak najbardziej legalne, bo cukier to cukier, a słodzik to słodzik i można oczywiście reklamować dany produkt, że jest bez cukru, nawet jeśli ma dwa razy więcej słodzika. Tak samo jest z gumami do żucia i wieloma innymi produktami. Jeśli chcemy naprawdę być zdrowi i trzymać się swojej diety, raczej powinniśmy zapomnieć o jakichkolwiek napojach gazowanych i kolorowych, a już na pewno o colach light.

  Trzeba też wiedzieć o tym, że taka cola wcale nie gasi pragnienia i po kilkunastu minutach znowu chce nam się pić, aż wypijemy w końcu całą butelkę. Koncerny coli bardzo dobrze to wszystko rozplanowały i zarabiają na tym całe mnóstwo pieniędzy. Ludzie są naiwni i nie zawsze czytają etykiety, ale wierzą we wszystko, co jest w telewizji czy innych mediach. To jednak niekoniecznie musi być prawda i wszystkie informacje warto zawsze przesiać kilkadziesiąt razy, zanim w nie uwierzymy.

  Czym można zastąpić Colę Light, żeby rzeczywiście było dietetycznie? Wyróżnić należy:

  1. Wodę mineralną – najlepiej byłoby, gdyby była to woda lecznicza, z uzdrowiska. Wtedy zaopatrzymy nasz organizm niezbędne aniony i kationy i na pewno będziemy czuć się znacznie lepiej. Takie wody są jednak nieco droższe. Chodzi po prostu o to, żeby wystarczająco nawodnić nasz organizm, który przecież w 60% składa się właśnie z wody.
  2. Soki owocowe – zawierają spor cukru, ale też ogromne ilości witamin, które spożywać należy, aby wspomagać procesy metabolicznego własnego ustroju.
  3. Soki warzywne – zdecydowanie najlepszy wybór, szczególnie jeśli chodzi o soki pomidorowe czy buraczane, które są nie tylko smaczne, ale też posiadają bardzo niski indeks glikemiczny.

  Jak widać, są produkty, które mogą zastąpić colę light i być równocześnie zdrowymi i dietetycznymi, a przy okazji smacznymi. Zawsze trzeba uważać na napoje kolorowe i gazowane, które szkodzą człowiekowi!

  Dlaczego warto jeść cytrusy?

  Głodówka na diecie jest niezdrowa…

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *