najlepszy program dla dietetyków

  Czy dieta niskowęglowodanowa pozwoli zrzucić nadmiar tłuszczu?

  Nadmiar węglowodanów w diecie to bardzo częsty powód do zbyt dużej ilości kilogramów. Jeżeli patrzysz na swoje ubrania, które zostały kupione blisko rok temu, a Ty nie jesteś w stanie ich założyć, to może się okazać, że w Twoim przypadku najlepiej będzie spisywała się dieta z niskim poziomem węglowodanów, ponieważ dzięki niej zrzucisz nadmiar tłuszczu. Dzięki odpowiedniej porcji cukrów w swojej diecie będziesz w stanie wyglądać naprawdę świetnie, a Twoje sylwetka będzie prezentować się doskonale. Postaraj się zacząć od teraz i zobacz dlaczego warto korzystać z takiej diety.

  Sens diety niskowęglowodanowej

  Podstawową kwestią podczas stosowania diety niskowęglowodanej jest to, aby wyeliminować jak największą ilość cukrów. Musisz mieć świadomość, iż to one są największym wrogiem wąskiej talii. Zbyt duża ilość węglowodanów prostych oraz złożonych od razu zostaje zamieniona w tłuszcz. Jeśli zależy Ci an ograniczeniu ich odkładania w tkance tłuszczowej to musisz zacząć się odchudzać, pozbywając się pewnych produktów spożywczych ze swojego życia.

  Dieta z niską ilością węglowodanów jest dla osób, które chcą zrzucić nadmiar kilogramów, pozbywając się tym samym większości węglowodanów z diet, czyli osoba, która chce na nią przejść musi zrezygnować z ziemniaków, kasz, ryży, makaronów, mąki i pieczywa. Początkowy etap wdrażania się w taką dietę trwa blisko dwa tygodnie. Przez ten okres nie powinniście zdecydować się na spożywanie owoców, które posiadają w sobie wiele węglowodanów.

  Węglowodany w pożywieniu

  Jeżeli zależy Ci na tym, aby dieta niskowęglowodanowa przyniosła efekt i ilość kilogramów się zmniejszyła to warto się dowiedzieć jakie produkty posiadają bardzo dużo cukrów. Popularnymi źródłami węglowodanów są:

  Produkty oparte o zboże, czyli kasza, ryż, mąka, makaron, płatki owsiane

  Owoce oraz warzywa, gdzie można znaleźć węglowodany pod postacią skrobi czy włókien roślinnych. Bardzo dużą ilość węglowodanów posiadają ziemniaki oraz suche nasiona strączkowe.

  Cukier, miód oraz przetworzy, są to węglowodany proste, bardzo szkodliwe

  Tego typu produkty powinny zostać wyeliminowane z Waszej diety, dzięki czemu będziecie w stanie zadbać o zdrowe i efektywne chudnięcie.

  Najważniejsze zasady efektywnego chudnięcia

  Postaraj się jeść naprawdę długo, ponieważ szybciej się najesz, a nie będzie trzeba, aż tyle jeść

  Nie pij w trakcie jedzenie, doprowadza to do tego, że niestrawione białko wpada do jelit i zaczyna się gromadzić większa ilość tkanki tłuszczowej

  Postaraj się nie doprowadzić do ssania żołądka z głodu, postaraj się spożywać pomiędzy posiłkami np. seler

  W większości przypadków dieta oparta o niską ilość węglowodanów trwa do trzech tygodni. Jeżeli zależy Ci na zrzuceniu nadmiaru tłuszczu i nie borykasz się z problemami zdrowotnymi to warto spróbować tego sposobu. Dzieci, kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji powinny unikać tego. Podczas stosowania diety niskowęglowodanej, można pozbyć się kilograma w ciągu tygodnia.

  Jak poradzić sobie z zaparciami podczas diety odchudzającej?

  Dzięki tym napojom szybko zrzucisz zbędne kilogramy!