najlepszy program dla dietetyków

  Dzięki tym napojom szybko zrzucisz zbędne kilogramy!

  Jakby nie patrzeć to chyba każdy doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że pozbywanie się nadmiaru kilogramów jest w stanie trwać czasem wieczność. Potrzebna jest do tego zmiana w systemie żywienia oraz szereg zmian w samym stylu życia. Istotną kwestią nie jest jedynie co oraz w jakich ilościach się je, ale również to co się pije.

  Soki w kartonach, napoje gazowane są w stanie tak naprawdę doprowadzić do tego, że cały wysiłek, który zostanie włożony w odchudzanie może niesamowicie zniknąć, a to z tego powodu, że posiadają one mnóstwo cukru. W jaki sposób się ich pozbyć oraz co zamiast nich? Prawda jest taka, że sposobów jest sporo. Dzięki tym siedmiu sposobom będziecie w stanie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej.

  Czerwona herbata – pu-erh

  Chińczycy uznają ten napój za lek, zaś Polacy jeszcze niezbyt doceniają to jak cenna ona jest. Na szczęście powoli się to zmienia i można zauważyć, że coraz większa ilość osób jest świadoma tego typu rzeczy. Czerwona herbata cechuje się przede wszystkim tym, że posiada naprawdę niecodzienny smak, a ponadto posiada ona właściwości prozdrowotne, jak chociażby doprowadza do odchudzania. Właściwa nazwa tejże herbaty to Pu-erh, ponieważ tak się nazywa odmiana tejże herbaty, która pochodzi z prowincji Chin – Yunnan. Sama w sobie przypomina bardzo czarną herbatę, lecz różni się tym, iż znacznie dłużej fermentuj i leżakuje, ponieważ może być to nawet 50 lat. Dlatego cechuje się ona niesamowicie szczególnym i ziemistym aromatem oraz zdrowotnymi właściwościami. Wynika to przede wszystkim z tego, że w herbacie można znaleźć naprawdę bardzo dużą ilość polifenoli i teiny, która jest w stanie przyśpieszyć metabolizm i spalanie tłuszczu. Ciekawe jest również to, że nasza czarna herbata w Azji nazywana jest czerwoną, zaś nasza czerwona, u nich nazywana jest czarną.

  Rooibos

  Bardzo dużo osób również nazywa tę herbatę czerwoną, tak jak pu-erh. Pod względem kolorystycznym jak najbardziej do niej nawiązuje, jednak tak naprawdę nie ma zbyt dużego związku z samą herbatą. Jest to czerwonokrzew, który wywodzi się z południowej Afryki. Można w zasadzie już na pierwszy rzut oka odróżnić go od suszu herbaty, ponieważ w sklepie można zobaczyć liście rooibosa jako pocięte, niewielkie, lśniące patyczki o kolorze bursztynu. Dodatkowo cechuje się on tym, iż w smaku posiada miodowy posmak. Rooibos cechuje się również szczególnymi właściwościami zdrowotnymi. W gruncie rzeczy jest to niezwykłe źródło przeciwutleniaczy oraz żelaza, które są w stanie wpłynąć na stymulacje działania układu odpornościowego, wpływając tym samym niezwykle korzystnie na krążenie. Rooibos doprowadza również, iż wyregulowaniu ulega poziom cukru we krwi, tym samym doprowadzając do tego, iż nie mają miejsca napady głody, dlatego wszystkie osoby, które cierpią na cukrzycę, albo chcą zrzucić nieco kilogramów powinny się na to zdecydować.

  Woda

  Woda sprzyja odchudzaniu w zasadzie z kilku względów. Przede wszystkim to dzięki wodzie można zgasić pragnienie, a dodatkowo zwyczajowo nie nachodzi człowieka ochota na gazowane napoje pokroju coca-coli, a z tego można się już naprawdę cieszyć, ponieważ w taki o to sposób ogranicza się ilość spożywanego cukru. Ponadto woda doprowadza do tego, iż uczucie pustki w żołądku jest zapełnione. Dodatkowo dzięki piciu wody udrażniają się jelita i ich perystaltyka ulega poprawie. Doprowadza to do tego, że trawienie oraz wszystkie kwestie związane z metabolizmem zmieniają się na lepsze. Następną kwestią jest fakt, iż istnieje wiele badań, które twierdzą, iż picie zimnej wody doprowadza do tego, iż szybciej spalają się kalorię. Wynika to z tego, że powstaje efekt inaczej nazywany termogenezą, czyli to nic innego jak proces, który polega na wytworzeniu ciepła przez organizm, po to, aby można było poradzić sobie ze spadkiem temperatury. Oczywiście nie wolno przesadzać z tym wychładzaniem, ponieważ zdrowie jest najważniejsze.

  Kawa

  Najbardziej popularny napój pobudzający. Dzięki niej można szybko ożywić mózg, przyśpieszeniu ulega krążenia i poprawia się koncentracja, a ponadto człowiek ma więcej ochoty na działanie. Nie ma co się dziwić, że wpływa pozytywnie na spalanie kalorii. Wynika to w gruncie rzeczy z tego, że takie charakterystyczne działanie posiada kofeina. Jest to substancja, która jest w stanie zwiększyć spoczynkowe tempo przemiany materii nawet o 11 punktów procentowych. Warto też zauważyć, że efekt związany z przyśpieszaniem metabolizmu ze względu na kofeinę wynika z szybkiego spalania tkanki tłuszczowej. Osoby cierpiące na nadwagę niestety borykają się z większa ilością problemów, doprowadzając do tego, że osoby z większa ilością tkanki tłuszczowej będą spalać tłuszcz o 10 procent szybciej, zaś osoby szczupłe o 29 procent. Wiadomym jest, że kawa nie jest lekiem na otyłość, a traktowanie jej w taki sposób jest w stanie źle odbić się na zdrowiu danej osoby. Za duża ilość kofeiny doprowadza do zaburzenia pracy układu krążeniowego, nerwowego i może wiązać się z wieloma innymi problemami jak migrena, kołatanie serca czy bezsenność.

  Czy dieta niskowęglowodanowa pozwoli zrzucić nadmiar tłuszczu?

  Witaminy na pogodę i na niepogodę – świeże i zdrowe soki